چاپ کردن این صفحه
-->

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

 ایمپلنت های مورد استفاده در این کلینیک :

MIB  فرانسه 

Dentic کره جنوبی

Implantium کره جنوبی

شرایط گارانتی:

کلیه ایمپلنتها سه سال گارانتی کتبی و رسمی دارند . در صورتیکه اختلالی در عملکرد ایمپلنت ایجاد شود ، کل هزینه به بیمار عودت می شود .

امروزه متداول ترین روش کاشت دندان های از دست رفته ، ایمپلنت های دندانی هستند .

ایمپلنتها به روش گوناگون داخل استخوان فک کار گذاشته می شوند که مرسوم ترین روش در اینجا توضیح داده می شود .

یک پکیج به طول تقریبی 10 میلی متر و قطر تقریبی 4 میلی متر در محل مورد نظر کار گذاشته شده و لثه روی آن بخیه می شود . سه ماه بعد روی این پیچ قالبگیری انجام شده و روکش برای آن ساخته می شود .

بهتر است که دندان معیوب در ماه قبل از گذاشتن پیچ ایمپلنت کشیده شده باشد ، تا استخوان آن منطقه و لثه به فرم نرمال خود برسند . اما گاهی می توان در لحظه کشیدن دندان ، یک ایمپلنت به جای آن قرار داد.( fresh socket)

 

مشکلات جراحی ایمپلنت 

1.قسمت عقب فک بالا

درصورتیکه سینوس بینی پایین آمده باشد، احتمالا فضای کافی برای قراردادن یک پیچ ده میلی متری وجود ندارد . بنابراین درحین قراردادن ایمپلنت نیاز به عمل بالا بردن کف سینوس داریم . ( حدود 15 دقیقه زمان می برد و احتمالا 300 هزار تومان به هزینه درمان می افزاید .)

2. قسمت جلو فک بالا 

منطقه زیبائی خوانده می شود .

استخوان فک در این منطقه نازک است . بنابراین نیاز به پودر استخوان مصنوعی و یک غشا کلاژنی زیر لثه دارد. ( حدود 300 هزار تومان به هزینه درمان می افزاید .)

3. عقب فک پایین

در صورتیکه مدت زیادی از کشیدن دندان ها گذشته باشد ، تحلیل استخوان اتفاق می افتد و گذاشتن یک پیچ ده میلی متری می تواند به عصب فک پایین آسیب بزند ، بنابراین بسیاری از دندانپزشکان باتجربه ، در این منطقه از ایمپلنت های کوتاه اما قطور استفاده می کنند .

 به طور کلی  هر گاه در منطقه مورد نظر استخوانی به قطر 5 میلی متر و طول 10 میلی متر داشته باشیم ، یک جراحی معمولی ایمپلنت خواهیم داشت .اما هر گاه طول یا عرض استخوان کمتر از این باشد ، جراحی های پیشرفته ایمپلنت را پیش رو داریم .

دوام ایمپلنت : 

در عمل نمی توان ایمپلنت ها را مادام العمر دانست ، اما به هر حال نسبت به سایر روش ها بادوام ترند .

سیگاری ها ، افرادی که دیابت دارند و آنهایی که بهداشت دهانشان ضعیف است ، بهتر است از این درمان استفاده نکنند.

 

 

 

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید