دندانپزشکی اطفال

1. فلوراید تراپی

 

ژل حاوی فلوراید با غلظت بالا داخل یک قالب مخصوص قرار گرفته و روی دندانها گذاشته می شود . مدت درمان 5 دقیقه برای هر فک می باشد . تکنسین درمان به کمک ساکشن بزاق کش کودک را زیر نظر دارد ، تا ژل فلوراید بلعیده نشود .


 

 

2. شیار پوش (Fissur Silant )

داروی مخصوص فیشور سیلنت ( که شبیه یک کامپوزیت مایع می باشد ) داخل شیارهای عمیق اولین کرسی های دائمی ( دندانهای 6 سالگی ) قرار می گیرد تا مانع پوسیده نشدن آنها شود . این اقدام پیشگیرانه نیاز به تراش دندان و تزریق بی حسی ندارد و اغلب برای هر دندان حدود 5 دقیقه زمان می برد .

از سن 7 تا 12 سالگی قابل انجام است .(فقط برای دندان اولین کرسی بزرگ که هنوز پوسیده نشده باشد.)

 

 

 

 

 

3. ترمیم کامپوزیتی پیشگیرانه (PRR)

Pereventive Resin Restoration

چنانچه اولین یا دومین دندانهای کرسی بزرگ دائمی دچار پوسیدگی بسیار مختصر شده باشند ، می توان بدون تزریق بی حسی پوسیدگی ها را حذف نمود و حفره را توسط کامپوزیت مایع پر کرد .

 

 

 

 

 

 

 

 

4. ترمیم دندان شیری

این درمان با آمالگام و کامپوزیت شبیه دندانهای دائمی انجام می شود . زمانیکه یک دندان شیری دچار پوسیدگی شده باشد ، بعد از تزریق بی حسی ، پوسیدگی ها حذف شده و حفره پر می شود .

 

 

5. پالپوتومی ( Palpotomy )

با پیشرفت پوسیدگی ها به تدریج درد مشروع می شود . اغلب موارد یک عصب کشی در حد تاج دندان شیری کافیست . کلیه موارد زنده داخل تاج تخلیه می شود و پس از آماده سازی حفره توسط زونالین ( به عنوان محافظ بافت زنده ریشه دندان ) و روی آن آمالگام پر می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

6. پالپکتومی ( Palpectomy )

در صورتیکه درد دندان شیری همراه با تورم و جوش روی لثه باشد ، باید عصب کشی کامل تاج و ریشه انجام پذیرد. ریشه دندان شیری توسط ماده ای پر می شود که همزمان با تحلیل ریشه ها ، آن ماده هم جذب بدن شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

7.روکش استیل ( S.S Crown )

دندانهائی که تحت درمان عصب کشی قرار می گیرند ، اغلب نیاز به روکش دارند. روکش دندانهای شیری فلزی است و بدون نیاز به قالبگیری ، کار گذاشته می شود .

 

آدرس و شماره تلفن

  • آدرس : انتهای بوستان دوم پاسداران ، دور میدان بنی هاشم، ساختمان دایموند ، طبقه اول، واحد 3
  • ایمیل : info@niamclinic.com
  • تلفن  :02122326172
  • موبایل : 09363020118
تولید کننده انواع پوستر دیواری های سفارشی مناسب با طرح دلخواه شما به هر ابعادی

decorprint.ir
سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree